Golfové hodiny – tréning pre golfistov

Golfová hodina

Golfová hodina je určená hráčov, ktorí už majú zelenú kartu a ich cieľom je zlepšenie golfovej hry.

Ako dlho trvá golfová hodina?

Golfová hodina trvá 50min. Prakticky je to vždy od celej do celej hodiny ale keďže ihriská sú rozľahlé a club house je od tréningovch plôch vzdialený, je potřebné rátať s presunom a preto uvádzame 50min garanciu.

Môžem sa po absolvovaní 1 golfovej hodiny rozhodnúť pre Balík 5+1 ZDARMA?

Ano, a urobte to! Viac hodín dá vám a trénerovi viac priestoru na zlepšenie vašej hry. Viac info nájdete v sekcii Balík 5+1 ZDARMA

 

Môžem absolvovať aj viac ako 1 golfovú hodinu naraz?

Áno, maximálne ale odporučame 2 golfové hodiny čo je maximálny rozsah kvalitnej tréningovej jednotky.

 

Čomu sa tréner venuje počas golfovej hodiny?

Náplň tréningu je výhradne na dohode hráča a trénera. Tréner pri prvej hodiny zistí zdravotný stav hráča, jeho preferencie, predstavy a golfové smerovanie a následne navrhne ako bude hodina vyzerať.

Možná náplň tréningového času:

  • Analýza silných a slabých stránok hry
  • Dlhá hra – driving range
  • Krátka hra – chipping, pitching, putting, hra z bankra
  • Efektívna rozcvička
  • Course management
  • Analýza a optimalizácia golfovej výbavy

 

 

Video analýza

Analýza golfového švihu za pomoci videa je najzrozumiteľnejší spôsob podávania informácií pre skúsenejších hráčov.

Ako dlho trvá golfová analýza?

Video analýza je súčasťou golfovej hodiny a preto trvá 50min.

 

Je video analýza drahšia ako štandardná golfová hodina?

Nie, cena ostáva nezmenená. Video analýza švihu sa používa situačne podľa potreby. Hráč si ju od trénera môže vyžiadať alebo ju tréner navrhne keď uzná, že nastal správny čas.

 

Koľkokrát môžem absolvovať video analýzu?

Bezlimitne. Tréner ale bude hráča viesť k tomu, aby sa z tréningu nestal „IT seminár“ a aby s dôraz kládol na golfový tréning.

 

Balík 5+1 ZDARMA

Ponuka je určená golfistom, ktorí plánujú výraznejšie zlepšienie golfovej hry v podobe ucelenej tréningovej jednotky v trvaní 5+1 čiže 6 golfových hodín.

Obsah balíka: 6 hodín golfovej výuky

 

Akú mám výhodu?

Pri kúpe 5 golfových hodín vám radi podarujeme 1 golfovú hodinu ZDRAMA. Túto akciu môžete využívať po celý rok a je platná pre 1 konkrétneho hráča resp. pre skupinu hráčov (maximálne 3 hráči). Balík je možné využiť výhradne pri platbe dopredu a platí po dobu maximálne 1 sezóny.

Prečo práve 5+1?

Z našich dlhoročných skúseností vyplynulo, že práve 5-6 hodín je tá najvhodnejšia ucelená tréninková jednotka kedy golfových tréner s hráčom prejde všetky údery a hráč pocíti výrazné zlepšenie hry.

Koľkokrát môžem absolvovať 5+1?

Bez obmedzenia. Každý 5+1 ucelená tréningová jednotka posunie hráča výrazne dopredu.

 

 

Balík Reštart 8h+hra

Balík Reštart je určený hráčovi, ktorý absolvoval základný v dávnejšej minulosti golfový kurz v minulosti a je držiteľom zelenej karty.

Obsah balíka: 8hodin golfovej výuky + hra na 9 jamkách

 

Akú mám výhodu?

Po 8 hodinách výuky na driving range alebo chipping area hráč absolvuje 9 jamiek hry na ihrisku v sprievod profesionálneho trénera.

Prečo práve 8h + hra?

Základný golfový kurz trvá 12h. Predpokladáme, že hráč si zo základného kurzu ešte základy pamätá a 8h považujeme za dostatečné na to, aby sme ho pripravili na 9 jamkovú hru.

Koľko krát môžem absolvovať Balík Reštart 8h+hra?

1x za sezónu. Opakovane odporúčame použiť balík 5+1.

 

 

Course management – profesionálny caddie

Hra na ihrisku s golfovým trénerom je určená hráčom, ktorí už majú zvládnuté základy techniky ale vidia priestor na zlepšenie pri rozhodovaní na ihrisku.

 

Akú mám výhodu?

Pri Course managemente nerátame hodiny ale počet jamiek. Je to preto výhodnejšie pre hráča aj vzhľadom na fakt, že počet prejdených jamiek nie je ovplyvnený rýchlosťou hry. Samozrejme preferujeme hru mimo maximálnej naplnenosti ihriska.

 

Prečo práve Course management?

„Na drivingu hrám oveľa lepšie rany ako na ihrisku.“ Ak ste si niečo podobné už raz povedali, Course management je určený práve pre vás. Golfová hra nie je len o samotných ranách ale hlavne o tom, kedy danú ranu zahrám a z akej pozície hrám nasledovnú ranu. Odpočúčania pri Course managemente vám pomôžu zvoliť tú najlepšiu stratégiu a taktiku na golfovom ihrisku čoho výsledkom bude nižšie skóre a lepší pocit z golfovej hry.

 

Koľkokrát môžem absolvovať Course management?

Bez obmedzenia. Samozrejme odporúčame Course management kombinovať s Balíkom 5+1 ZDRAMA aby sa hráč zlepšoval tak po technickej (tréningom na tréninkových plochách) ako aj hernej stránke (tréningom na ihrisku).